Використання комунального майна – під контролем

20.10.2017

Управлінням розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад області виконавчого апарату обласної ради запроваджено заходи внутрішнього контролю за використанням комунального майна, результатом яких стало збільшення кількості орендованих площ за підсумками дев’яти місяців поточного року на 1,5 тис. кв. м, або на 8%. Так, якщо на початок 2017 року 36 комунальними установами та закладами було укладено 235 договорів оренди на загальну площу приміщень 18,3 тис.кв.м, то станом на 01 жовтня 2017 року орендні площі збільшились до 19,8 тис.кв.м, кількість договорів оренди нерухомого майна – до 260, а закладів-орендодавців – до 38.

Надання в оренду вільних площ не лише забезпечує надходження до обласного бюджету, а й надає можливість комунальним установам щомісячно отримувати додаткові кошти на утримання, облаштування, ремонт та придбання майна, зміцнювати власну матеріальну базу.

Управлінням запроваджено щомісячний моніторинг платежів орендної плати, завдяки чому була виявлена заборгованість перед обласним бюджетом в сумі 21 тис. грн, утворена несумлінними орендарями. Завдяки наполегливій роботі з боржниками, проведеній Управлінням спільно з комунальними установами, за результатами дев’яти місяців 2017 року заборгованість повністю ліквідована.

Встановлення дієвого контролю забезпечило у 2017 році збільшення надходжень частини орендної плати на 13% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Як результат, за дев’ять місяців 2017 року обласним бюджетом отримано надходжень від оренди комунального майна у сумі 2107,4 тис.грн.

На теперішній час Управлінням опрацьовуються ще 19 пропозицій по 12 комунальним установам та закладам області про надання в оренду приміщень загальною площею 0,5 тис. кв.м для представлення матеріалів на розгляд постійної комісії обласної ради з питань управління об’єктами комунальної власності.