«Виконуйте свій обов’язок чесно!», – Владислав Мангер керівникам комунальних закладів

06.06.2018

«Ми з вами відповідаємо за людей. І принцип у нас один – наші підопічні мають бути нагодованими, доглянутими, і, як кажуть, в теплі і добрі», – наголосив голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер під час сьогоднішнього засідання з керівниками комунальних закладів та за участі голів райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад.

На жаль, як виявилось в ході останньої перевірки, не всі керівники сумлінно і чесно виконують свої обов’язки. В третині комунальних закладів встановлено факти завищення ціни на продукти харчування вище 5%. Для прикладу, вартість твердого сиру, що закуповувався комунальними закладами, коливається від 75,26 грн/кг до 150,0 грн/кг, сиру м’якого жирного – від 33,0 грн/кг до 103,75 грн/кг, масла вершкового від 100 грн/кг до 150,0 грн/кг (закупівля в пачках), курячих яєць – від 24 грн до 35 грн за десяток, ковбаси вареної першого ґатунку – від 75,0 грн/кг до 100 грн/кг тощо.

«Це бюджетні кошти. Громада довірила вам розпоряджатися ними на благо наших людей – дітей, сиріт, інвалідів, хворих. Тож, виконуйте свій обов’язок чесно!, – закликав очільник облради та дав керівникам один місяць для наведення порядку в своїй установі, – Сьогодні всі керівники, по закладам яких були виявлені факти завищення цін, мають написати на моє ім’я пояснювальні записки, і даю місяць, щоб навести лад у своїх закладах».

Слідкуватиме за цим процесом спеціальна комісія та працівники управління розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад області.

Також Владислав Мангер згадав про значну підтримку комунальних закладів обласними депутатами-меценатами спорту, які допомагають, окрім всього іншого, і продуктами харчування.

«Я їм вдячний за це, але не допущу, щоб паралельно з цим керівники, заклади яких отримують додаткову допомогу, здійснювали закупівлю продуктів харчування по завищеним цінам. Таке відношення як до підопічних, так і до меценатів, є недопустимим», – наголосив голова Херсонської обласної ради.

Також у рамках наради були обговоренні питання щодо підготовки до опалювального сезону 2018-2019 рр., ремонт комунальних закладів, відновлення діяльності санаторію-профілакторію, безкоштовний медогляд вчителів та організація їх відпочинку в Генгірці, а також деякі антикорупційні питання.