Сергій Рибалко: «Аграрії Херсонщини сподіваються на вето Президента України»

28.12.2015

Аграрії Херсонщини вийшли на безстрокову акцію протесту проти збільшення податків та відміни пільг у 2016 році. Мітингувальники перекрили ділянку дороги М14 Одеса-Миколаїв-Херсон-Мілітополь-Новоазовськ. Серед активних учасників акції були і депутати обласної ради.

28122015135101

Так, голова міжфракційного об’єднання «Аграрії Херсонщини», голова постійної комісії обласної ради з питань земельних відносин та екології Сергій Рибалко на акції протесту зауважив:

«Зараз не просто ускладнюється робота сільгоспвиробників, а взагалі село ставиться на коліна. Перше, що вводиться, це ПДВ. І хоч були обіцянки, що його будуть компенсувати, але фактично зроблено два списки, за якими одним будуть відшкодовувати ПДВ автоматично, а іншим – невідомо як.

За словами депутата, відшкодування ПДВ надасть змогу додатково отримувати надприбутки трейдерам та окремим чиновникам.

«Аграрії, сільгоспвиробники, фермери сьогодні нічого не отримають. Для них ускладнюється адміністрування податку, їм необхідно збільшувати чисельність бухгалтерів та працівників бухгалтерії. Також, будуть постійні проблеми з тим, щоб реалізувати свою продукцію. Тому, що треба буде платити кошти на спецрахунки для виписування податкової накладної. Фактично, заганяється в тінь усе сільгоспвиробництво. Замість того, щоб зробити більшими надходження до сільських бюджетів було збільшено податки центрального бюджету», – Підкреслив С.Рибалко.

Сергій Рибалко зауважив, що такі кроки Уряду призведуть до занепаду виробництва овочевої продукції та продукції тваринництва.

«Крім того, збільшується вдвічі фіксований податок, збільшується ПДФО, не зрозумілим є питання про оплату за нерухоме майно, яке є сьогодні у сільгоспвиробників».

Депутат акцентував на безвідповідальності прийняття Верховною Радою законопроекту, який був внесений за місяць, а за 5 днів до початку нового року – прийнятий.

«Будемо просити Президента ветувати цей закон. Була нормальна пропозиція від депутата Ю.Луценка: працювати і новий бюджет приймати на старій податковій основі, а вже за три місяці зробити нову податкову реформу і на ній працювати весь наступний рік. Нажаль депутати вирішили по-іншому».

Сергій Рибалко повідомив, що акція протесту буде безстроковою:

«Акція протесту буде безстроковою, до того, поки Президент не накладе вето на ці закони».

Голова фермерського господарства «Курінь» Микола Халупенко у своєму виступі акцентував:

«Економіка країни тримається на сільгоспвиробництві. Ми хочемо працювати, платити податки, але за чесними правилами».