Депутати опрацювали проблемні питання оренди та комунального майна

24.07.2018

Учора, 23 липня, відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань управління об’єктами комунальної власності.

У ході роботи депутати розглянули питання, які стосувалися комунального майна – оренда, приватизація, реорганізація закладів, нові редакції статутів тощо.

Зокрема, члени комісії підтримали приєднання закладів фахової передвищої освіти – Бериславський педагогічний коледж ім. В.Ф.Беньковського та Генічеське медичне училище – до Херсонського педагогічного університету, в тому числі передачу їх майнових комплексів у державну власність.

На шлях реорганізації вийшов і Львівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа-інтернат І ступеня – спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів», у зв’язку зі змінами до Закону України «Про загальну середню освіту», у рамках яких всі школи-інтернати, підпорядковані обласним державним адміністрація та органам місцевого самоврядування, мають змінити свій тип на гімназію або ліцей до 01 вересня 2018 року. Зважаючи на те, що в області існує попит на спеціалізовану середню освіту, закладу було запропоновано реорганізуватися у КЗ «Ольгівський науковий ліцей-інтернат».

Також депутатський корпус разом із профільним структурним підрозділом Херсонської обласної державної адміністрації розпочали ретельне вивчення питання щодо передачі аеропорту «Херсон» у концесію .

Під час засідання було заслухано і про результати аналізу діяльності комунальних закладів обласної ради, проведеного управлінням розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад області виконавчого апарату облради. Про результати проведеної роботи окремі керівники мають відзвітувати перед профільною комісією вже на наступному засіданні. У разі невиконання та не усунення вказаних «огріхів» керівників закладів буде притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Щодо питань оренди, то депутати погодилися продовжити дію договорів оренди майже всім орендарям. Таке рішення було прийнято через гостру необхідність у забезпеченні житлом медпрацівників обласних комунальних медичних закладів.

Загалом постійна комісія розглянула 58 питань.