№273 Про звернення депутатів Херсонської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо реставрації монумента “Легендарна тачанка”

У  К  Р  А  Ї  Н  А
ХЕРСОНСЬКА  ОБЛАСНА  РАДА
РІШЕННЯ
сесії скликання

21/07/2011 № 273

Про звернення депутатів
Херсонської обласної ради
до Верховної Ради України,
Кабінету Міністрів України
щодо реставрації монумента
“Легендарна тачанка”

Керуючись статтею 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, обласна рада

ВИРІШИЛА:

1. Підтримати та направити звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо реставрації монумента “Легендарна тачанка”, що додається.

2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань науки, освіти, культури, молоді, спорту та взаємодії із засобами масової інформації.

Голова обласної ради                                                              В.Г. Пелих

Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Херсонської обласної ради, стурбовані руйнацією монумента “Легендарна тачанка”, який має не тільки патріотичну, історичну, а й туристичну цінність, звертаємось до вас із сподіванням на сприяння у відродженні цієї відомої пам’ятки культури Таврійського краю.

Підтримуючи численні звернення громадськості Херсонщини і делегатів V конференції Херсонської обласної організації “Всеукраїнської Спілки радянських офіцерів” та цілком поділяючи їх занепокоєння, ми просимо вас вишукати можливість виділення коштів з Державного бюджету України для здійснення його реставрації. Адже йдеться про пам’ятник, який є відтворенням нашої історії, художнім втіленням періоду громадянської війни.

За монумент “Легендарна тачанка”, встановлений на честь героїв Каховського плацдарму, його автори: скульптори Ю. Лоховинин, Л. Михайльонок, Л. Родионов та архітектор Є. Полторацький – у 1969 році були удостоєні Державної премії СРСР.

Однак, так склалося, що цей пам’ятник – улюблене місце та гордість мешканців області – сьогодні потребує на негайну допомогу. Ми вдячні фракції комуністів у Верховній Раді України, зокрема, народному депутату України Самойлик К.С. за порозуміння та ініціювання питання щодо виділення цільових коштів з державного бюджету у попередні роки, однак їх та благодійних внесків не вистачило на проведення капітального ремонту споруди.

Усвідомлюючи, що цей монумент – візитна картка Херсонщини – має заслужене право на існування та гідне майбуття, маючи на меті патріотичне виховання населення, ми повинні захистити нашу Тачанку від руйнації, вандалів та стихійних природних явищ.

Сподіваємося, що ви перейметеся нашою проблемою та надасте дієву допомогу для відновлення монумента “Легендарна тачанка”.

Прийнято на VIII сесії
обласної ради VI скликання
21 липня 2011 року